Explore

TAD, KEŞFET & DENEYİMLE !

Phokaia Antik Kentini Yeniden Keşfet..

Neler Yapabilirim?

unutulmaz deneyimler..

Nereleri Görmeliyim?

Geçmişin izlerini takip edin..

Neler Yiyebilirim?

Ege mutfağını keşfedin..

Yoga Atölyesi

Konaklayan misafirlerimiz için ücretsiz olan Yoga atölyemiz hergün gün doğumuyla birlikte eğitmenimiz Dilşat Kalafat la birlikte atölye alanımızda yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Doğa Yürüyüşü ( Hikking)

Konaklayan misafirlerimizle birlikte her hafta sonu kahvaltı sonrası yakın çevredeki rotaları yürüyor doğayla iç içe keyifli vakitler geçiriyoruz.

Ateş Başı & Canlı Müzik

Her Cumartesi canlı müzik programımız ve yanan ateşlerimizle yıldızların altında eğlenceli bir ritüel yaşıyoruz.

Tekne Turu

Foça'yı denizden de keşfetmek isteyen misafirlerimiz için organize ettiğimiz tekne turları ile yeni bir deneyime hazır olun! Şanslıysanız fok bile görebilirsiniz..

Scuba

Foçanın deniz altını keşfetmek isteyen misafirlerimiz için organize ettiğimiz dalış programları ile inanılmaz bir deneyime hazır olun!

Aktivitelerimiz ilgini çektiyse bizimle iletişime geç!

Athena Tapınağı

Yunan mitolojisinin önemli tanrıçalarından biri olan Athena’nın adını taşıyan ve tarihi İyonyalılar dönemine kadar uzanan Athena Tapınağı, yapıldığı yüzyılın sonunda büyük bir deprem sonucu yıkılmış. Phokaialılar tarafından daha sonra yeniden yapılan tapınak etrafında yapılan kazı çalışmalarında, Roma İmparatorluğu döneminin kültürünü yansıtan kalıntılara da rastlanmıştır.

Kybele Açık Hava Tapınağı

Tarihi M.Ö 580’li yıllara dayanan Kybele Açık Hava Tapınağı’nın yapıldığı dönemde oradan geçen denizcilerin ibadeti için yapıldığı düşünülmektedir. Üzerinde yer alan nişler de yine tanrıça Kybele ile ilgilidir. Foça Yel Değirmenleri’nin yer aldığı tepenin üzerinde de bu tip nişlere rastlanmaktadır.

Siren Kayalıkları

Yunan Mitolojisi’nden adını hatırlayabileceğiniz ve boş adalarda yaşadığı düşünülen Sirenler, sürekli olarak şarkı mırıldandıkları, kayalıklardan geçen denizciler tarafından dilden dile günümüze kadar gelmiştir.. Tarihte önemli bir yere sahip olan Siren Kayalıkları, Sirenler’in mitolojideki yeri ve sunduğu muhteşem manzaraları ile görülmeye değerdir. Foça tekne turuna katılarak Siren Kayalıkları’nı görmeniz mümkündür.

Foça'nın Köyleri

Ege’nin İncisi olarak da tanınan İzmir’in Foça ilçesi, buram buram huzur kokan köyleri ile de görülmeye değerdir. Foça’nın en güzel köyleri arasında; Kozbeyli, Gerenköy, Ilıpınar, Bağarası ve Yeniköy yer almaktadır. Dibek kahvesi ve misafirperver sakinleri ile Foça’nın en ünlü köylerinin başında Kozbeyli gelmektedir. Dar sokaklarını süsleyen taş evleri ve muhteşem manzaralar sunan çam ağaçları ile ünlüdür. Zeytinyağı ve domatesi ile ünlü bir Foça köyü olan Gerenköy de kendine has tarihi taş evleri ve doğa manzaraları ile görülmeye değerdir. Ilıpınar Köyü’nün ise özellikle ekmeği ve incir ağaçları meşhurdur. Bağarası Köyü’ne gittiğinizde ise, köyün ünlü üzüm bağlarından elde edilen şarapların tadına mutlaka bakılmalıdır.

Pers Anıt Mezarı

Foça’nın 7 km. kadar doğusunda, kuru bir dere yatağı kenarında İ.Ö.4.yy.a tarihlenen Lydia / Lykia geleneğinde Pers etkisi altında kalınarak yapılmış bir mezar anıtıdır. 2000 yılında başlatılan restorasyon çalışmaları 2001 yılında tamamlanarak ziyarete açılmıştır. Bu yapı bir mezar anıtı olup, büyük bir kaya kütlesinin oyulmasıyla oluşturulmuştur. İki katlı olan anıtta, mezar odası alt katta bulunmaktadır. Lykia, Lydia, Phrygia'daki mezar anıtları gibi kayadan oyulmuş bu mezar anıtı, kuvvetli Pers özellikleri göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz..

Deniz Börülcesi

Özellikle balık yemekleriyle birlikte leziz uyumu deniz börülcesini Ege mutfağının en ünlü mezelerinden biri yapıyor. C vitamini ve omega 3 zengini ayrıyaten de etkili bir antioksidan olan deniz börülcesi mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden..

Sakızlı Dondurma

İçerisinde keçi sütünün de bulunduğu özel bir dondurma çeşidi olmakla birlikte Sakız Adasından gelen damla sakızları ile üretiliyor. ve damla sakızını dondurmayı yerken hissedebileceğimiz özel bir kıvamda sunuluyor..

Ege'nin En Meşhur Balığı "Çipura"

Ege'nin meşhur yerli balığı olan ve küçük sürüler halinde gezen çipura, son yıllarda çiftliklerde de üretilmektedir. Her mevsimde zevkle yenebilen bu balığın ızgarası, buğulaması, çorbası ve fırını çok güzel olur. Izgara için ideal büyüklük 250 ila 350 gramdır.

Bizimle İletişime Geçin !

Foça (Phokaia) antik kentini tüm güzellikleriyle keşfetmek için;

Bizi arayın

09:00/01:00 arasında resepsiyon görevlimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Telefon: (+90) 505 695 41 95

Mail Gönderin

delicedogaevi@gmail.com adresine göndereceğiniz e-postalara mutlaka geri dönüş yapıyoruz.

Ziyaret Edin

Google Haritalardaki güncel konumumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.